Haos obeležio Old Firm: Navijači ratovali pur penom i srčom, golmanu Seltika umalo razbili glavu (VIDEO)

Sam meč počeo je pakleno

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/twitter

Svega je bilo u jednom od najvećih gradskih derbija na svetu, na kraju se radovao gost, Seltik je nakon preokreta pobedio Rendžers slaveći u Old Firmu sa 2:1 čime je napravio veliki korak ka vraćanju titulu prvaka Škotske u zeleno-beli deo Glazgova.

Noć uoči meča navijači Seltika pur penom su „zalepili“ kapije Ajbroksa kako bi omeli domaće pristalice da prisustvuju derbiju. Ipak, nije to sprečilo fanove Redžersa da napune kultni stadion, a policija je uhapsila krivce od kojih niko nema više od 25 godina.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Sam meč počeo je pakleno. U prvih sedam minuta viđena su dva gola – po jedan na svakoj strani.

Poveo je Rendžers u trećem minutu preko Velšanina Arona Remzija na asistenciju Rajana Kenta. Izjednačio je australijski reprezentativac srpskog porekla Tim Rogić u sedmom, da bi do kraja poluvremena potpun preokret zeleno-belima doneo Amerikanac Kameron Karter-Vikers.

Drugo poluvreme je kasnilo jer su u pauzi domaći navijači na Ajbroksu bacili staklene flaše ispred Seltikovog gola, pa je trebalo vremena da redari pokupe srču.

Flaša nije pogodila Engleza, ali se slomila ispred njegovog gola, pa su u travi ostali komadići stakla.

U nastavku utakmice nije pao intenzitet, viđena je velika borba, ali nije više bilo golova. Fudbaleri Rendžersa su napadali u talasima, međutim odbrana Seltika uspela je da se odbrani. Odličan je bio bivši golman engleske reprezentacije 34-godišnji Džoe Hart.

Seltik je ovom pobedom pobegao Rendžersu šest bodova i na dobrom je putu da oduzme titulu velikom gradskom rivalu.

BONUS VIDEO:

Izvor:

Komentari (0)

Ostavite komentar

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!