Đoković obara rekord Štefi Graf: Evo kada najranije Nole može zlatnim slovima da se upiše u istoriju!

Za našeg tenisera bi najbolje bilo da Medvedev ne uspe da se plasira u polufinale Majamija, onda bi sve imao u svojim rukama

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Christophe ARCHAMBAULT / AFP / Profimedia, CHRISTOPHE SAIDI / Sipa Press / Profimedia

Danil Medvedev je ispadanjem u Indijan Velsu učinio ogromnu uslugu Novaku Đokoviću.

Srbin se opet popeo na tron ATP liste i sada čeka završetak turnira u Majamiju. Da bi naš teniser ostao na vrhu, potrebno je da Rus ne stigne do polufinala predstojećeg američkog turnira.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Ono što je za Novaka trenutno najvažnije jeste broj nedelja na vrhu liste, a taj broj će na kraju Mastersa u Majamiju iznositi 363. Rekord koji Novak trenutno juri jeste rekord Štefij Graf, koja ima najviše nedelja na tronu ATP liste i to čak 377.

Za našeg tenisera bi najbolje bilo da Medvedev ne uspe da se plasira u polufinale, a nakon toga bi situaciju imao u svojim rukama, s obzirom da dolaze Vimbldon, Rolan Garos i Srbija Open – turniri na kojima ne bi trebalo da bude problema sa Novakovim statusom nevakcinisanog igrača.

Ako se sve ove stvari poklope, Novak bi najranije 11. jula mogao da uđe u istoriju i po ovom veoma bitnom parametru.

Bonus video:

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (1)

Ostavite komentar