Bogdan odličan kad je Atlanti najpotrebnije: Bjelici minutaža “na kašičicu”, Bobiju ni toliko (VIDEO)

Bek Hoksa postigao 20 poena

Prethodne noći odigrano je nekoliko utakmica u NBA ligi, a od srpskih košarkaša najbolju partiju pružio je Bogdan Bogdanović, čija je Atlanta savladala Čikago 130:124.

Do četvrte četvrtine bivši igrač Partizana imao je sedam poena na svom kontu, da bi meč završio sa 20, uz četiri skoka i dve asistencije.

Za oko pola sata na parketu šutirao je iz igre 5/13, 4/10 za tri, a ubacio je i svih šest slobodnih bacanja.

U poslednjoj deonici uz Bogdana odličan je bio i Tre Jang, koji je imao 39 poena i 13 dodavanja za koš.

Hoksi su gotovo ceo meč bili u zaostatku, da bi od rezultata 114:114 uspeli da prelome Bulse i zabeleže 30. pobedu, a imaju i 32 poraza. Čikago ima skor 39-24.

Kod Bulsa su najefikasniji bili Demar Derozan i Zek Levin sa po 22 poena, dok je Nikola Vučević ubacio 21 i imao 11 skokova.

U međusobnom okršaju Bjeličinog Golden Stejta i Marjanovićevog Dalasa, gde su Maveriksi slavili 122:113, Nemanja je uhvatio tek dve lopte za nešto više od sedam minuta na parketu, dok je Boban presedeo još jednom ceo meč na klupi.