Putin: Pitanje PRIZNANJA NEZAVISNOSTI LNR i DNR usko vezano za globalne evropske probleme bezbednosti

Vladimir Putin obratio se nakon vanredne sednice

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Aleksey Nikolskyi / Sputnik / Profimedia

Predsednik Rusije Vladimir Putin je tokom predsedavanja vanrednom sednicom Saveta za nacionalnu bezbednost rekao da je Rusija učinila sve da tenzije u Donbasu reše mirnim putem.

Putin je takođe istakao da je pitanje priznavanja nezavisnosti narodnih republika Donjecka i Luganska usko vezano za globalne evropske probleme bezbednosti.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Podsetimo, Donjecka Narodna Republika tražila od predsednika Rusije Vladimira Putina da prizna nezavisnost republike.

Podsećanja radi, ukrajinska vojska već četvrti dan intenzivno granatira pozicije Donjecke i Luganske Narodne Republike. Vlasti ovih republika su bile prinuđene da objave evakuaciju stanovništva na teritoriju Rusije i proglase opštu mobilizaciju.

Situaciju na istoku Ukrajine pratite uživo KLIKOM OVDE.

BONUS VIDEO:

Izvor: Sputnik

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar