Klan Osmani i Stjepan Mesić na TAJNOM sastanku dogovorili jednu stvar? Ova osoba u Srbiji im SMETALA

Početkom jula 2008. pripadnici klana Osmani održali su tajni sastanak sa Mesićem

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju

Porodica Osmani ponovo je u centru interesovanja javnosti nakon hapšenja Baškima Osmanija u velikoj akciji Evropola.

Nemački mediji su u leto 2006. godine izveštavali o klanu Osmani, međutim to je zaustavila sudska zabrana. Izveštavanje medija zaustavila je sudska zabrana, no pritisak je već bio stvoren i braća su deo svog kapitala i biznisa prebacili u Hrvatsku, čije su državljanstvo dobili. Navodno, kako su mediji objavili, za njih je intervenisao tadašnji predsednik Hrvatske Stjepan Mesić, o čemu je Objektiv.rs već pisao.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Početkom jula 2008. pripadnici klana Osmani održali su tajni sastanak sa Mesićem, šefom kancelarije predsednika Amirom Muharemijem i tadašnjim šefom obaveštajne agencije SOA Tomislavom Karamarkom. Po Ćazimovoj ideji, na tom sastanku je navodno dogovorena reorganizacija podzemlja na Balkanu i premeštanje klana Osmani u Hrvatsku, odnosno Rovinj ili Dubrovnik.

Nakon što je Ćazim Osmani završio jedan posao sa oružjem, zauzvrat je dobio prolaz za nove poslove na Balkanu. Među njima je bilo preuzimanje crnog tržišta cigareta, u organizaciji rovinjske “Adris grupe” i TDR. Preuzimanje je izvedeno navodno uz direktnu pomoć Muharemija i posredovanje Mesića kod Ante Vlahovića i čelnika “Adris grupe”.

“ĐINĐIĆ IM SMETAO”

Hrvatski novinar Domagoj Margetić je u izjavi za nedeljnik Nacional, koji je naveliko pisao o duvanskoj mafiji, naveo da najveći mafijaški kartel na Balkanu, koji kontroliše klan Osmani, stoji iza ubistva vlasnika Nacionala Iva Pukanića, ali i premijera Srbije Zorana Đinđića. Prema Margetićevoj izjavi, klan Osmani preuzeo je i kontrolu nad ostalim kriminalnim grupama u Srbiji, Hrvatskoj i Crnoj Gori, kao i trgovinu heroinom i belim robljem.

Na internetu se pojavila i prezentacija prema kojoj je Đinđić ubijen jer je “smetao planovima Albanaca i braće Osmani”.

– Nemački BND je još 2005. godine načinio izveštaj o operaciji “Dureš”, ali to tada nikoga nije zanimalo jer neko jako moćan u svetu štiti klan Osmani – navedeno je u prezentaciji.

Prema njoj, “klan Osmani ima oko 10.000 vojnika i oprao je do sada 50 milijardi evra novca, sarađuju u tome sa stranim bankama koje posluju u balkanskim državama, a takođe i sa islamskim teroristima”.

I NASER KELJMENDI NJIHOV VOJNIK

Za Crnu Goru, prema istom izvoru, zadužen je bio Naser Keljmendi. Za njega je nekadašnji direktor Uprave policije Crne Gore Veselin Veljović pred tadašnjim članovima Odbora za bezbednost Skupštine Crne Gore izjavio: “Keljmendi je glavna bezbednosna pretnja Crnoj Gori.”

Braća Osmani su, prema pomenutoj prezentaciji, htela da njihove interese u Srbiji zastupa Sreten Jocić zvani Joca Amsterdam, no on je tu ponudu odbio, što je za posledicu imalo “spakovanu” optužbu za ubistvo Pukanića. Jocić je kasnije pravosnažno oslobođen, ali je godinama bio u pritvoru koji mu je bio određen u tom procesu.

ĆAZIM OSMANI

Poznat i pod nadimkom Feliks (lat. Srećko). Navodno ga je dobio jer je imao mnogo sreće kockajući se po dolasku u Hamburg 1979. godine. Povezivan je sa mnogim poznatim imenima iz sveta politike i estrade, te ljudima iz podzemlja. Ako je verovati spekulacijama, 2015. godine želeo je da kupi vilu u Tolstojevoj 33 od Mirjane Marković, ali je navodno odustao jer je cena bila previsoka.

U Nemačkoj je zbog lažnog svedočenja na suđenju braći kažnjen sa 9.000 evra. U Srbiji je poslednji put sa pravosuđem javno imao posla u oktobru 2013. godine, kada je, kako se sumnjalo, u hotelu “Zira” išamarao Mandu Popović kada su se posvađali. Vlasnik je jahte “Megalodon”, na kojoj je provodio većinu vremena, a dugo je vozio i crveni “ferari”, koji, kako se pisalo, niko nije smeo da zaustavi.

BAŠKIM OSMANI

Pored bavljenja porodičnim biznisom osnovao je 2002. godine i fudbalsku menadžersku agenciju “Sportlajn”. Kada ga je sud u Hamburgu osudio na tri godine i devet meseci zatvora zbog prevara u trgovini nekretninama, na slobodi je ostao zahvaljujući milionskom jemstvu. Posle je, prema njegovim rečima, oslobođen svih optužbi. Nakon što je izašao iz zatvora, sve se više povlačio na Majorku i investiranje u nekretnine.

– Više od 30 godina bavim se legalnim poslovima, imam kuću u Palma de Majorki, odakle sam i doputovao u subotu 12. februara preko Londona i Italije u Hrvatsku i imao sam rezervisanu kartu za povratak u nedelju 20. februara. Nemam ništa protiv da me predaju španskim vlastima, nemam nikakve veze s onim za šta me terete – rekao je nakon što je u utorak uhapšen u sobi svog hotela “Palaco”, nekada “Rivijera”, u centru Poreča.

BURIM OSMANI

Živi u Nemačkoj. Studirao je ekonomiju. Prema sopstvenim rečima, radio je u poslu s keteringom i nekretninama. Kupio je nekoliko barova i noćnih klubova u Hamburgu, kao i rezidencijalnih objekata. Vlasnik je udela u tri kompanije koje rade s nekretninama, koje imaju najmanje 20 poseda u svom portfoliju u vrednosti iznad 40 miliona evra.

Sud u Hamburgu ga je svojevremeno, uz Baškima, 2011. godine osudio na pet godina zatvora, a pošto je u pritvoru proveo više od dve trećine kazne, ostatak mu je preinačen u uslovnu osudu. Mediji u Nemačkoj navode da Burim ne bi trebalo da ima veze sa delima zbog kojih je Baškim uhapšen.

BEKIM OSMANI

Najmlađi od braće. Nema javno dostupnih podataka o tome čime se bavi. Aktivan je na društvenim mrežama i tu je uvek spreman da istakne da živi raskošno.

Piše: Ekipa Objektiva

OVU I DRUGE AKTUELNE PRIČE MOŽETE DA PROČITATE U ŠTAMPANOM IZDANJU ZA 19. I 20. FEBRUAR

Foto: Objektiv.rs

BONUS VIDEO: 

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar