Nišikori razočaran što je izvukao Novaka na US openu: Voleo bih nekog lakšeg protivnika

Poslednji put Japanac ga je pobedio 2014. godine na US openu u polufinalu

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: JOHN ANGELILLO/UPI/Profimedia

Japanski teniser Kei Nišikori odmeriće snage u narednom meču sa prvim teniserom sveta Novakom Đokovićem.

Nišikori je u drugom kolu US opena imao sve u svojim rukama vrlo rano, vodio je 2:0 protiv Mekenzija Mekdonalda, imao 5:4 u trećem setu, servirao za pobedu, ali je ispustio…

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Izgubio je Japanac naredna dva seta, ali je ipak dobio odlučujući i zakazao duel sa Novakom Đokovićem.

– Volim izazove. On je jedan od najboljih igrača. On je jedan od najtežih protivnika i očigledno ne volim da igram takve mečeve. Voleo bih nekog lakšeg protivnika. Iako imam loš skor protiv njega, trudim se da budem pozitivan. Biće teško, daću sve od sebe- kaže Nišikori i dodaje:

– Moram da kontrolišem igru. On napada sa svih strana. Odlično servira i ima najbolji ritern u tenisu. Ima mali broj neiznuđenih grešaka. On ima sve!

Poslednji put Japanac je pobedio 2014. godine na US openu u polufinalu.

– Da, mislim da mi je to jedan od najboljih mečeva, zato mi je malo lakše što igram protiv njega ovde. Daću sve od sebe. Moram da budem i miran i agresivan. Neće mi davati lake poene, to kod njega nema. Niko ne voli da igra protiv broja 1 u trećoj rundi- zaključio je Kei.

Bonus video:

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar