Predstavnik Komesarijata za izbeglice i migracije Slobodan Savović izjavio za RTS da se u prihvatnim centrima u Pčinjskom okrugu migranti zadržavaju najčešće po nekoliko nedelja, dok je izuzetak prihvatni centar u Vranju, u kome se smeštaju porodice, koje u proseku ostaju po nekoliko meseci.
“Zbog koronavirusa mere zaštite i bezbednosti su pojačane. Nemamo nikakvih problema, a svakodnevno ide video zapis”, kazao je Savović i dodao da migranti od početka migrantske krize imaju obezbeđenu zdravstvenu zaštitu.
Prema izveštaju RTS-a nema povećanog priliva migranata iz pravca Severne Makedonije, a migranti u Srbiju iz tog pravca ulaze u manjim grupama.
Na graničnom prelazu Preševo sprovode se mere protiv koronavirusa, gde svi službenici nose zaštitne maske i spremni su da svaki sumnjiv slučaj odmah prijave dežurnoj sanitarnoj inspekciji.
Novi požar u migrantskom centru na Lezbosu, izgorelo skladište (FOTO + VIDEO)
Pratite nas i putem iOS i android aplikacije – Objektiv.rs







Komentari (0)