Potpredesednik Irana Ešak Jahangiri zaražen je koronavirusom i trenutno je na lečenju, javio je portal IranWire, pozivajući se na “informisane izvore”.
Iranski zvaničnici još nisu potvrdili tu informaciju, prenosi Rojters. Prethodnih dana svi u Iranu mogli su da primete na jednom državnom događaju kako se Jahangiri ne oseća dobro.
UPDATE: Iran’s vice president infected by coronavirus https://t.co/ydntNKYOAS pic.twitter.com/wUHW2thwEs
— Al Jazeera News (@AJENews) February 27, 2020
Do sada je nekoliko iranskih zvaničnika i poslanika zaraženo koronavirusom, a u ponedeljak je preminuo Mohamed Mirmohamadi (71), član savetodavnog tela iranskog vrhovnog vođe Alija Hamneija.
Prema poslednjim podacima, u Iranu su od koronavirusa preminule 92 osobe, a 2.922 su zaražene.
Pratite nas i putem iOS i android aplikacije – Objektiv.rs







Komentari (0)