Kako je Republički hidrometeorološki zavod najavio, tokom noći nas očekuju kiša i sneg!
“U toku noći oblačno, povremeno s kišom. Na visokim planinama prelazak kiše u sneg”, najavio je RHMZ na sajtu.
У наредних шест сати на подручју ?? ☁️, повремено са ?️. На високим ?️ прелазак ?️ у ❄️ (важи од 22:09 03.03.2020. до 04:09 04.03.2020.) pic.twitter.com/gfhRTAg7LD
— RHMZ (@Hidmet) March 3, 2020
Prema prognozi za naredne dane, u sredu će biti oblačno i osetno hladnije, mestimično s kišom, na planinama sa snegom. Više padavina u Pomoravlju, na istoku i jugoistoku. Vetar slab i umeren, u Vojvodini i na istoku povremeno jak, severozapadni. Najniža temperatura od 6 do 10, najviša od 8 na severu do 14 °S na jugoistoku. Očekuje se količina padavina veća od 20 l/m² za 12h
U četvrtak na severu i zapadu pretežno sunčano. Na istoku i jugoistoku pretežno oblačno, ponegde još sa slabom s kišom, na planinama sa slabim snegom, posle podne razvedravanje. Vetar slab i umeren, u istočnoj Srbiji i jak, severozapadni. Najniža temperatura od 1 do 6, najviša od 9 do 14 °S.
U petak ujutru i pre podne na zapadu i severu, a posle podne i uveče i u ostalim krajevima naoblačenje s kišom, u višim planinskim predelima sa snegom. Južni i jugoistočni vetar u pojačanju. Najniža temperatura od 0 do 6, najviša od 10 do 15 °S.
Oblačno i vetrovito, mestimično kiša, u višim planinskim predelima sneg biće u subotu. Vetar umeren, južni i jugozapadni, posle podne i uveče severni i severozapadni. Najniža temperatura od 3 do 7, najviša od 10 na severozapadu do 17 °S na jugoistoku.
Prema prognozi za period od 8. do 12. marta, biće promenljivo i malo toplije, u pojedinim danima kiša. Temperatura oko i malo iznad prosečnih vrednosti.
Pratite nas i putem iOS i android aplikacije – Objektiv.rs



Komentari (0)