Državni sekretar ministarstva zdravlja, dr Mirsad Đerlek apelovao je na studente da ne izbegavaju imunizaciju protiv koronavirusa i da se vakcinišu. On je dodao da su netačne priče da vakcine izazivaju sterilitet, jer upravo COVID-19 infekcija može dovesti do kratkrotrajnog steriliteta.
-Razumem naše studente da su zabrinuti, ali profesori su me učili da upravo infekcijom može doći do trenutnog steriliteta, a vakcine čuvaju glavu i vakcine spasavaju od obolevanja. Britanski virus je pokazao svoju brutalnost. Pozivam sve studente da promene svoje mišljene i slušaju svoje profesore. Vakcina će pomoći studentima da izbegnu sterilitet – kazao je Đerlek za TV Prva.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Dr Đerlek je dodao da je “Fajzer” jedna od najmoćnijih kompanija i da oni već 20-ak godina ulažu u najmoćnije tehnologije RNK vakcine.
– “Fajzer” je radio ispitivanja na životinjama i nije došlo do zaključka da deluje na sterilitet. A upravo kovid infekcija može da dovede do usporavanja spermatozoida. I upravo da bismo sprečili sterilitet moramo se vakcinisati, a ne suprotno – da bismo spasli steriliteta, izbegavamo vakcinaciju. RNK vakcine potpuno su bezbedbne – naveo je Đerlek i dodao da je na Kraljevskom koledžu u Londonu, na Harvardu pokazano da vakcine ne izazivaju sterilitet.







Svi bi trebali da prime vakcinu. Vakcina je uvek bila spas za covecanstvo. Molim vas primite vakcinu. ZIVELA SRBIJA.