“Do 17 maja proizvodićemo ruske vakcine u Srbiji”: Popović najavio FANTASTIČNE vesti

Popović je kazao da će se dopremanje vakcina iz Rusije nastaviti

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: TANJUG/ NIKOLA ANDJIC/ bg

Na beogradski aerodrom “Nikola Tesla” danas je nešto posle 16 časova stiglo 100.000 doza “Sputnjik Ve” vakcina, a ministar za inovacije i tehnološki razvoj Nenad Popović izrazio je uverenje da će do 17. maja i u Srbiji moći da se proizvode ruske vakcine.

Popović je novinarima na aerodromu pojasnio da su vakcine koje su dopremljene danas proizvedene u fabrici Generijum u Vladimirskoj oblasti u Rusiji, a dopremljene su u 19 specijalnih kontejnera da bi se čuvale na određenoj temperaturi.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Kaže da će sa aerodroma biti poslate u Institut Torlak, odakle će se opremati po centrima za vakcinaciju.

– Ovaj proces traje, Rusija nijednog trenutka nije ni pomislila da Srbiji ne dopremi vakcine i sve vreme kod naših ruskih partnera Srbija je bila prioritet broj jedan – kazao je Popović, i izrazio zahvalnost ruskoj Vladi, predsedniku Vladimiru Putinu, fabrici Generijum i Institutu Gameleja u kojem su vakcine napravljene.

DOBRE VESTI za sve građane Srbije: Stiglo još 100.000 doza vakcine “Sputnjik V” (VIDEO)

Popović je kazao da će se dopremanje vakcina iz Rusije nastaviti, kao i da će svake nedelje dolaziti nove količine.

Ističe da Srbija s ruskim partnerima – Fondom direktnih investicija i Ministarstvom industrije, uspostavlja proizvodnju u Institutu Torlak.

– Uvereni smo da ćemo do 17. maja uspeti da proizvedemo prve vakcine Sputnjik Ve ovde u Srbiji – zaključio je Popović.

Izvor: Tanjug

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar