SPREČENI

Sprečen pokušaj šverca: Carinici ostali u čudu kada su videli šta pokušava da prokrijumčari (FOTO)

Zaplenjen kontejner dečijih automobila i motora na baterije

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: RINA

Carinici su na ispostavi Pirot zaplenili 385 dečjih automobila i motocikala na baterije, čija je vrednost procenjena na preko 25.000 dolara.
Prekršaj je otkriven prilikom kontrole robe dopremljene kontejnerom iz Hongkonga za uvoznika u Pirotu, početkom nedelje, saopštila je Uprava carine.

– Utvrđeno je da dokumentacija koja je prati uopšte ne odgovara faktičkom stanju u kontejneru – navodi se u saopštenju.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Sprečen VELIKI šverc: Carinici se izenadili pronađenom sakrivenom robom (FOTO) 

– Kako vrednost zadržanih dečjih automobila i motocikala prelazi trećinu vrednosti vozila, do okonačanja prekršajnog postupka, koji je pred nadležnim sudom pokrenut protiv uvoznika, biće zadržan i kamion zajedno s kontejnerom.

Kako iz Uprave carina navode, na taj način se vrednost ovog prekršaja uvećava za više od 10.000 evra.

Izvor:

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar