Komemoracija Isidori Bjelici: Lav slomljen tugom, porodica i prijatelji ne kriju suze (FOTO)

Književnica će biti sahranjena na Novom Groblju

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto/E-stock/Dušan Milenković

Poznata spisateljica Isidora Bjelica (52) 5. avgusta preminula je nakon dugogodišnje borbe sa opakom bolešću, a ova vest u velikoj meri je iznenadila javnost. Čuvena književnica biće kremirana danas, na Novom Groblju u Beogradu.

Na komemoraciju, koja je počela u 12h časova u maloj sali Sava Centra, su pristigli Isidorin suprug Nebojša Pajkić i ćerka Vila Evanđelina Pajkić.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

“Draga moja Isidora, nisam bila spremna da te tako brzo ispratim na poslednje putovanje, svesna da si zauvek otišla. Bile smo najbolje prijateljice, tugovale smo zajedno, radovale se, nadale se… Preživela si najgore, uvek sam ti govorila da ti se divim.”, potresnim rečima se oprostila doktorka Matović.

Poslednje zbogom Isidori uputila je doktorka Dragana Papić Grujić, njena dugogodišnja prijateljica.

“Bila je najveći intelektualac na ovim prostorima koji sam ja poznavala. Nestvarno je kako je o svakoj mogućoj temi o kojoj smo mi razgovarale, uvek znala više od nas svih”, rekla je doktorka Dragana.

Bjelica je objavila preko šezdeset knjiga, pedeset pod svojim imenom, a petnaest pod pseudonimom.

Dobitnik je dva Beogradska pobednika za književnost, dva Zlatna bestselera, Samsungove nagrade za kulturu, nagrada Gala pisac TV Politike 2002, Najvoljenije žene 21. veka, Karić nagrade za publicistiku, nagrade za književnost studenata Sorbone i mnogih drugih priznanja za brojne humanitarne angažmane.

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar