Tuga do neba: Funkcioneri se oprostili od Vladimira Cvetkovića, predsednik Vučić prisustvuje sahrani

Prvi je na komemoraciji govorio generalni direktor FK Crvena zvezda Zvezdan Terzić

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/Youtube/Zvezda TV

U Beogradu je održana komemoracija povodom smrti Vladimira Cvetkovića, jednog od najznačajnijih sportskih radnika i legendi Crvene zvezde.

Vladimir Cvetković danas će biti sahranjen na Novom groblju u 14 časova, a poslednjem ispraćaju prisustvuje i predsednik Srbije Aleksandar Vučić koji se od legende crveno-belih oprašta sa vencem u bojama srpske trobojke. Predsednik je čekao u koloni među brojnim građanima koji su došli da odaju poštu košarkaškoj legendi.

Komemoracija je okupila brojne bivše sportiste, funkcionere i prijatelje koji su se emotivno oprostili od čoveka koji je ostavio dubok trag u košarci i fudbalu, ali i u celokupnom Sportskom društvu Crvena zvezda.

Komemoraciji su, uz porodicu, sina Rastka i ćerku Zoranu, prisustvovale sportske legende Dragan Džajić, Žarko Zečević, Vladimir Petrović, Dušan Savić, Zoran Filipović, Dragiša Binić, Slobodan Marović, Zoran Slavnić, trener fudbalera Dejan Stanković, prvotimci Aleksandar Katai i Mirko Ivanić, kao i potpredsednik Vlade Ivica Dačić, ministar sporta Zoran Gajić, predsednik OKS Dejan Tomašević…

Prvi je pričao generalni direktor FK Crvena zvezda Zvezdan Terzić.

“Opraštamo se od čoveka kome je zauvek utkano ime u istoriji. Zvezda je za vreme njegovog mandata dotakla vrhove o kojima su generacije sanjale. Velike pobede ne dolaze slučajno, iza uspeha je stajali su znanje, vizija, strpljenje… Govorio je mirno i gospodski, ali je iznad svake odluke stajala ljubav prema Zvezdi i odgovornost. Modernizovao je Zvezdu. Ljudi poput Vladimira Cvetkovića ne odlaze nikad, već ostaju u istoriji kluba, u sećanjima generacija i pričama generacijama kako se gradi i voli Zvezda. Dragi naš Cvele, ispred fudbalskog kluba želim da ti kažem “Hvala” za sve što si dao našoj Zvezdi. Hvala za dostojanstvo, veličinu, emociju, neka ti je večna slava” – rekao je Zvezdan Terzić.

Predsednik KK Crvena zvezda Željko Drčelić najavio je da će se trening kamp kluba ubuduće zvati “Vladimir Cvetković”.

“Ostali smo bez temelja crveno-bele porodice, što je Cvetković bio za fudbalski, košarkaški klub, ali i celo sportsko društvo. Nabrajanje svega što je uradio za života je suvišno, zapisano je u istoriji kluba. Jedinstven je bio po tome što je celu karijeru proveo u KK Crvena zvezda, ali i što je trasirao put generacijama koja je donela prvi evropski trofej. Uvek je bio spreman da otvori doma svog vrata na Vračaru, ugosti nas i ohrabri da budemo bolji. Govorio je kad “Kad si u najboljoj poziciji, znaj da uvek može bolje”. Cvele nije živeo za Zvezdu, on je živeo Zvezdu. Ima li veće simbolike da ode na Đurđevdan, slave Zvezde, na dan kada je ranije izrekao čuvenu rečenicu “Zvezdo, hvala ti što postojiš”. Bio je unikat u pravom smislu, nikada nismo imali takvog čoveka u Zvezdi. . Bio je gospodin, čak i u vremenima koja nisu bila gospodska. Najmanje što možemo je da trening centar kluba nazovemo po njemu jer niko nije bolje spajao prošlost i budućnost” – rekao je Željko Drčelić.

Podsetimo, nekadašnji generalni sekretar FK Crvena zvede i bivši košarkaš crveno-belih preminuo je prošle srede u 85. godini života.

Vladimir Cvetković danas će biti sahranjen na Novom groblju u 14 časova, a poslednjem ispraćaju prisustvuje i predsednik Srbije Aleksandar Vučić koji se od legende crveno-belih oprašta sa vencem u bojama srpske trobojke. Predsednik je čekao u koloni među brojnim građanima koji su došli da odaju poštu košarkaškoj legendi.

BONUS VIDEO:

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar

Izdvojeno za vas