Direktorka ruskog Insituta za javno zdravlje Ana Popova izjavila je da je uverena u efikasnost i bezbednost vakcina protiv koronavirusa koje se razvijaju u Rusiji.
“Nemam sumnje da će vakcina koja dođe do ljudi biti apsolutno sigurna i efikasna”, rekla je ona za kanal Rusija 1.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Naglasila je da na ruskom tržištu nikad nije ni postojala neka vakcina čija bezbednost bi se mogla dovesti u pitanje.
“Veoma pazimo kada je reč o kvalitetu vakcina i to strogo kontrolišemo”, rekla je ona.
Kako je dodala nijedna kompanija koja razvija vakcinu nema kompletno znanje o održivosti i trajnosti imuniteta na korona virus.
Protokol za vakcine razvijene u Rusiji predviđa dve vakcinacije u razmaku od tri nedelje, prenosi TAS S.
Kliničko testiranje vakcine ruskog Istraživačkog centra Gamalej je završeno.
Druga vakcina koju razvija Centar za istraživanje virologije i biotehnologije Vektor je u fazi kliničkog testiranja. Masovna vakcinacija protiv novog koronavirusa planirana je za početak oktobra.







Komentari (0)