Najbolji teniser sveta, Novak Đoković, dobio Povelju za doprinos promociji Srbije u svetu.
Povodom obeležavanja Dana srpske diplomatije, ministar spoljnih poslova Ivica Dačić organizovao je prijem na kom je dodelio povelje za izvanredan lični angažman i doprinos u promociji interesa Srbije i njenih građana u svetu.
Obeležavanje #Dandiplomatije ?? sa @DjokerNole / Ministarstvo spoljnih poslova / 29.05.2020. pic.twitter.com/XpRsR1EYc1
— Diplomacy_Serbia ?? (@SRBDiplomacy) May 29, 2020
Đoković je istakao da mu je velika čast što je dobio Povelju za promovisanje sprskog naroda u svetu.
“Svakog dana se trudim i nastojim da zastupam prave životne vrednosti i karakterne osobine i vrline koje su duboko ukorenjene, ne samo u mojoj porodici, već u čitavom srpskom narodu, među kojima su požrtvovanost, poštovanje, velikodušnost, jednakost. Verujem da svi vi ovde volite svim srcem vašu zemlju i poštujete je. Ja volim i poštujem svoju zemlju i svestan sam izazova i ponekad prepreka koje imam u svetu, ali odgovornosti i dužnosti koju imam da sebe, svoju zemlju i svoju porodicu predstavim u najboljem svetlu u svakom trenutku. Ja ću nastaviti da volim i poštujem Srbiju i svoj narod i da poštujem i uvažavam sve druge narode sveta, jer verujem da kada se čine dela i misli iz takve emocije da se nepogrešivo čini prava stvar”, rekao je Đoković.







Komentari (0)