Vučić na svečanom otvaranju deonice Moravskog koridora: “Ovo dovodi fabrike, turiste i zbližava porodice” (VIDEO)

Predsednik Vučić je nedavno izrazio ogromno zadovoljstvo i ponos povodom završetka ovih radova

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: printscreen

Nova deonica Moravskog koridora, od petlje Adrani kod Kraljeva do petlje Preljina kod Čačka, svečano se pušta u saobraćaj.

Svečanosti je prisustvovao predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić, čime je obeležen završetak još jednog ključnog dela prvog digitalnog auto-puta u Srbiji.

– Ovo je najširi autoput, on je 30 metara širine, 28 metara su obično široki autoputevi, i time pruža još veću bezbednost za učesnike u saobraćaju. On je u potpunosti digitalizovan, obezbeđena 5G mreža celom njegovom dužinom, dakle od Čačka do Kraljeva. Ja sam veoma srećan što niko nije ni sanjao da izgradimo autoput do Kraljeva, o tome se čak nije ni pričalo. Pričalo se nekada za autoput do Čačka, nikad se ništa nije delalo, radilo, ali za Kraljevo se nije čak ni pričalo. Tako da, ovo je nova istorija – poručio je Vučić.

– Ovo dovodi fabrike, turiste, zbližava porodice, omogućava bolji životni standard. Na tome smo radili naporno – rekao je Vučić.

– Izrazito smo nisko zadužena zemlja jer nismo trošili novac. Nekako sam najsrećniji kad se grade putevi, ništa ne može da mi pokvari raspoloženje.

Foto: printscreen

– Želim ljudima da kažem da već od proleća krećemo da gradimo brzu saobraćajnicu. Još problema imamo sa projektovanjem, oko zaštićene zone oko Studenice… To će dramatično da približi Novi Pazar, Rašku, Jarinje.

– Nikada dinara niko nije uzeo ni za šta od svega ovoga – rekao je.

– Milion problema prilikom izgradnje auto-puta. Kraljevačkoj opštini je plaćeno više nego Čačku, onda dođu advokati, gledate šta je to što možete da uradite. Bezbroj problema je tu i ništa nije lako graditi i raditi. Ono što je važno i za Srbe i Bošnjake, i sav naš narod, na KiM, mi ćemo da platimo izgradnju brze saobraćajnice do Severne Mitrovice, verujem da će to Amerikanci uspeti da završe.

– Ljudi moraju da razumeju da ne smemo da budemo sebični prema drugima, i generacijama koje dolaze. Uspevao sam nekada kao politički buldožer da izguram stvari koje inače nikad ne bih.

– Rasinjski, Raški i Moravički okrug će spajati. Pola miliona ljudi. Nama je sad Beograd – Kraljevo, sat i petnaest minuta, nekada smo išli 2 i po sata.

– Mnogo toga gradimo i radimo prema Kuršumliji. Mi smo uradili kompletan auto-put do Niša, ulaza u Sićevačku klisuru, do bugarske granice, sve smo to napravili. Fruškogorski koridor isto, koji je veoma važan.

O navodima da je Draganu J. Vučićeviću zabranjen ulazak u Crnu Goru, rekao je:

– Ne smete da kažnjavate ljude koji drugačije misle i govore nešto što se nekome ne dopada. Mi nikad nismo reagovali na njihove najbrutalnije napade, na čitavu hajku koju su godinama vodili, nikad slično nismo odgovorili, a nažalost moraćemo da odgovorimo recipročnim merama.

O Jergu Heskensu

– Nisu oni baš tako rekli. Napisali su izrazito kratak i glup tekst. On je radio sa mnom u prethodnoj vladi. Ja sam video njega kao pametnog čoveka i uzeo ga da radi sa mnom. Da nije bilo Jergea, ja bih doveo teško ljude u Čačak da rade. Obezbeđivao sam uslove za njih, ali mi je taj čovek mnogo pomogao. Ponekad zaboravim sve ljude koji su Srbiji doprineli. Bolje da završite kao Čaupesku, a da iza vas ostanu putevi, fabrike, naučno-tehnološki parkovi, nego da budete bedici koji prete drugima, kazao je on odgovarajući na pretnje koje mu je uputio novinar BIRN-a.

– Valjda nisam bio fasciniran glupostima koji inače pišu… Ni ove bele linije neće moći da obeleže… Tu ima jedan drugi problem, kad vidite koje zemlje i institucije plaćaju ta lica… EU, pomalo Amerikanci i Englezi… Nisam znao da se zalažu za metode streljanja – kazao je Vučić.

Dodao je da oni misle da su bogovi i da se zato tako ponašaju.

Foto: printscreen

O radu aerodroma

– Okej je i svakako znači ljudima, ali mora da bude još jedna dobra linija, pa će onda i ljudi iz Kraljeva i Čačka biti zadovoljniji. Kad se otvara auto-put ja sam tad srećan.

– Nije lako danas dovući investitore, to morate da imate u vidu. To nema više u svetu. Volkswagen je najavio 100.000 otkaza.

Kad su u pitanju blokaderi koji su prepevali pesmu Baje Malog Knindže “pevaj Srbijo, zemljo junaka” u “pevaj Srbijo, zemljo ludaka”, Vučić kaže da polaze od sebe.

– Obično na sebe misle, kao i oni kojima je prvo palo na pamet da su ukradene pare od auto-puta. Svako se kreće u granicama sopstvene pokvarenosti – ističe on.

Kaže da je osedeo, ne misli da se farba.

– Ne stidim se svojih godina – naveo je Vučić.

Prvi digitalni auto-put u punom profilu

Ova poddeonica Sektora 3, duga 28,71 kilometar, direktno spaja Kraljevo sa auto-putem „Miloš Veliki“ u Preljini. Time se drastično skraćuje vreme putovanja između dva velika privredna centra i omogućava brži i bezbedniji saobraćaj za više od pola miliona građana centralne Srbije.

Prema informacijama iz preduzeća „Koridori Srbije“, saobraćaj će se na novootvorenoj deonici od danas odvijati u punom profilu auto-puta (sa po dve kolovozne i jednom zaustavnom trakom u oba smera), projektovanom za brzine do 130 km/h.

Završetkom ovog dela Moravskog koridora (auto-put A5), Srbija ubrzano korača ka spajanju Koridora 10 i Koridora 11, što trajno menja ekonomsku i infrastrukturnu mapu cele države.

BONUS VIDEO:

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar

Izdvojeno za vas