Stejt department tvrdi: Izraelci se povukli sa dela okupirane teritorije u Libanu

Američki zvaničnik nije precizirao sa koje lokacije su se izraelske trupe povukle niti kolika je teritorija obuhvaćena tim potezom

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen X/AMK_Mapping_

Izraelske snage povukle su se sa dela teritorije na jugu Libana koju su držale pod kontrolom nakon sukoba sa Hezbolahom, izjavio je visoki zvaničnik američkog Stejt departmenta, navodeći da bi kontrolu nad tim područjem sada trebalo da preuzmu libanske oružane snage.

Kako prenosi Reuters, američki zvaničnik nije precizirao sa koje lokacije su se izraelske trupe povukle niti kolika je teritorija obuhvaćena tim potezom.

Izraelske vlasti za sada nisu komentarisale ove navode.

Sa druge strane, visoki bezbednosni zvaničnik Libana rekao je da nema informacije o povlačenju izraelskih snaga iz takozvane tampon zone na jugu zemlje.

– Izrael je već napravio konkretan korak povlačenjem iz dela svoje tampon zone. To predstavlja značajan gest dobre volje prema legitimnoj vladi Libana – rekao je zvaničnik Stejt departmenta.

On je istakao da bi libanske oružane snage sada trebalo da rasporede svoje jedinice na tom području i da, kako je naveo, „na proverljiv način uklone terorističko oružje i infrastrukturu“.

– Isti model trebalo bi primeniti i u drugim delovima južnog Libana, što bi omogućilo bezbedan povratak raseljenih stanovnika, obnovu pogođenih područja i ponovno uspostavljanje punog suvereniteta libanske države nad jugom zemlje – dodao je američki zvaničnik.

BONUS VIDEO:

Izvor: Reuters

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar