Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp ocenio je da se prekid vatre na Bliskom istoku trenutno svodi na smanjen intenzitet sukoba.
Odgovarajući na pitanje novinara kako vidi dogovor o prekidu vatre između Izraela i Libana, Tramp je rekao:
– U tom delu sveta, prekid vatre je kada se puca umerenije – preneo je Sky News.
Njegova izjava usledila je nakon novih incidenata na jugu Libana. Prema navodima libanske Nacionalne novinske agencije (NNA), više osoba povređeno je jutros kada je izraelski dron pogodio vozilo na putu između Zefte i Kfarve.
Napad je izveden uprkos sporazumu o obustavi sukoba koji su Izrael i Liban postigli uz posredovanje Sjedinjenih Američkih Država tokom razgovora u Vašingtonu.
Libanski državni mediji preneli su da su izraelski dronovi jutros izveli više udara na različitim lokacijama na jugu zemlje, navodi Al Jazeera.
Prema odredbama objavljenog sporazuma, Hezbolah bi trebalo u potpunosti da obustavi napade i povuče svoje borce iz područja južno od reke Litani, dok bi kontrolu nad tim teritorijama preuzele Libanske oružane snage.
Za sada nije poznato na koji način će predviđene bezbednosne zone biti uspostavljene, niti da li će Hezbolah prihvatiti sve uslove dogovora.
BONUS VIDEO:



Komentari (0)