Predsednik iranskog parlamenta i glavni pregovarač Teherana Mohamed Bager Kalibaf izjavio je da se „nova ravnoteža u Ormuskom moreuzu oblikuje“ i da je nastavak postojećeg stanja za Sjedinjene Američke Države postao neodrživ.
On je u objavi na X-u naveo da su bezbednost pomorskog saobraćaja i tranzit energije ugroženi zbog delovanja SAD i njihovih saveznika, koje optužuje za kršenje prekida vatre i uvođenje blokadnih mera.
– Naravno, njihovo zlo će biti sankcionisano. Dobro znamo da je nastavak statusa kvo nepodnošljiv za Ameriku, a još nismo ni počeli – poručio je Kalibaf.
BONUS VIDEO:







Komentari (0)