Razorni napad na Odesu: Nekoliko višespratnica u plamenu, najmanje 18 povređenih

Prema navodima šefa Odeske vojne administracije Serhija Lisaka, pogođeni su stambeni blokovi u više delova grada

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen Telegram/ Политика Страны

Najmanje 18 osoba povređeno je u masovnom napadu na Odesu, u kojem su oštećeni stambeni objekti, kao i brojni društveni i komercijalni sadržaji, saopštili su ukrajinski zvaničnici.

Prema navodima šefa Odeske vojne administracije Serhija Lisaka, pogođeni su stambeni blokovi u više delova grada, a požari su izbili u višespratnicama i privatnim kućama, prenosi Ukrinform. Najveća razaranja registrovana su u Primorskom okrugu.

Oštećenja su zabeležena i na vrtiću, tržnom centru, hotelu, administrativnim zgradama, kao i na vozilima na parkiralištima, dok su u pojedinim zonama pogođeni infrastrukturni i skladišni objekti.

Prema podacima policije i regionalnih vlasti, među povređenima ima i maloletnih osoba, a nekoliko njih nalazi se u teškom stanju, uključujući pacijente na intenzivnoj nezi.

U akcijama gašenja požara, potrage i spasavanja učestvovalo je više od 200 pripadnika spasilačkih službi, dok su na terenu angažovani i psiholozi koji pružaju podršku građanima, uključujući decu.

Nadležne službe navode da je veliki broj objekata uništen ili oštećen, dok se radovi na raščišćavanju i proceni štete nastavljaju.

BONUS VIDEO:

Izvor: Ukrinform.ua

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar