Američki predsednik Donald Tramp tvrdi da je za sada nemoguće znati ko je pogodio školu u iranskom gradu Minab, jer, kako kaže, razne zemlje koriste i prodaju rakete “tomahavk”.
🚨🇺🇸🇮🇷 BREAKING:
Multiple media outlets are confirming what Iran’s been saying: A U.S. Tomahawk missile hit the Shajareh Tayyebeh girls’ elementary school in Minab.
Death toll: 165-180, mostly children aged 7-12.
Israel doesn’t possess Tomahawk missiles. Only the… https://t.co/6TXhmROkUn pic.twitter.com/EawEZhOnAL
— Mario Nawfal (@MarioNawfal) March 8, 2026
U raketnom napadu na osnovnu školu za devojčice u ovom gradu na jugu Irana je 28. februara, ubijeno najmanje 175 ljudi, pretežno male dece.
– Tomahavk, koji je jedno od najmoćnijih oružja, koriste i prodaju druge zemlje. Ne zna se da li je Iran, koji takođe ima neke “tomahavke”, voleli bi da ih imaju više. Činjenica je da je “tomahavk” veoma generičan i prodaje se drugim zemljama – rekao je sinoć Tramp na pitanje novinara da li su SAD spremne da preuzmu odgovornost za smrt dece.
🇺🇸🇮🇷 Trump says Iran also has Tomahawk cruise missiles and other nations, so it’s impossible to know who it was?
Trump: “Tomahawk cruise missiles are sold and used by other countries and whether it’s Iran, who also has some Tomahawks … but the fact is that a Tomahawk is very… https://t.co/pAYlmq6PVj pic.twitter.com/maHJNmcOG5
— Lord Bebo (@MyLordBebo) March 10, 2026
Video, koji je u nedelju objavila iranska novinska agencija Mehr, a verifikovali brojni zapadni mediji, prikazuje jednu američku krstareću raketu kako pogađa pomorsku bazu pored škole u gradu Minab 28. februara. Američka vojska je jedina sila uključena u sukob koja koristi rakete Tomahavk.
Skup dokaza koje je prikupio New York Times, uključujući satelitske snimke, objave na društvenim mrežama i druge snimke, ukazuje na to da je zgrada osnovne škole “Šadžara Tajebeh” teško oštećena preciznim udarom koji se dogodio istovremeno sa napadima na pomorsku bazu. Bazom upravlja Korpus islamske revolucionarne garde (IRGC).
“Tomahavcima”, pored SAD, raspolažu samo Velika Britanija, Australija, Japan i Holandija, koja ih trenutno integriše na fregate.
BONUS VIDEO:







Komentari (0)