Policija ni pored novih optužbi ne otvara istragu protiv bivšeg princa Endrjua

U zvaničnom saopštenju navodi se da je dalja provera "nije otkrila nikakve dodatne dokaze o krivičnim delima ili nedoličnom ponašanju“

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
foto:ScreenShot/Youtube

Londonska policija saopštila je danas da neće preduzimati dalja postupanja povodom tvrdnji da je Endrju Mauntbaten-Vindzor, bivši vojvoda od Jorka, tražio od policijske službenice informacije o tužiteljki Virdžiniji Đufre, preneli su britanski mediji.

U zvaničnom saopštenju navodi se da je dalja provera “nije otkrila nikakve dodatne dokaze o krivičnim delima ili nedoličnom ponašanju“ bivšeg princa, nakon što je ranije optužen da je od policajca tražio lične podatke o Đufre.

Britanski list Mail on Sunday objavio je u oktobru da je vojvoda dao policajcu datum rođenja i broj socijalnog osiguranja Virdžinije Đufre neposredno pre nego što su novine objavile fotografiju sa njihovog sastanka u februaru 2011. godine.

– Policija ostaje posvećena temeljnoj proceni svih novih informacija koje bi mogle pomoći u rasvetljavanju ovog pitanja. Do danas nismo dobili nikakve dodatne dokaze koji bi podržali ponovno otvaranje istrage. U odsustvu novih informacija, neće biti preduzete dodatne mere – izjavio je portparol policije, dodajući da će sve nove i relevantne informacije, uključujući materijal iz SAD vezan za Epstina, biti pažljivo razmotrene.

Đufre, koja je ranije ove godine izvršila samoubistvo, tvrdila je da je bila među žrtvama osuđenog seksualnog prestupnika Džefrija Epstina i njegovog kruga uticajnih ljudi, i da je bila primorana na seksualni odnos sa tadašnjim princom Endruom u tri navrata, uključujući kada je imala 17 godina u kući Endruove prijateljice Žislen Maksvel u Londonu 2001. godine. Maksvelova trenutno služi 20-godišnju kaznu zatvora zbog trgovine ljudima u svrhu seksualne eksploatacije povezane sa Epstinom.

Mauntbaten-Vindzor se godinama suočava sa istragom zbog kontakata sa Epstinom, a ove godine mu je oduzeta titula princa nakon intenzivnog javnog pritiska zbog povezanosti sa osuđenim seksualnim prestupnikom.

On je jedna od brojnih poznatih ličnosti koje se pojavljuju na fotografijama sa Epstinom, uključujući i snimke na kojima razgovara sa osnivačem Majkrosofta Bilom Gejtsom. Na jednoj od fotografija iz 2018. godine, koju je snimio fotograf Geti Images, prisustvovao je i britanski kralj Čarls, tada princ od Velsa.

BONUS VIDEO:

Izvor: BBC

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar