Dan posle pobede nad Češkom na Superkupu u Nemačkoj, košarkaši Srbije savladali su domaćina turnira, Nemačku sa 91:81, u poslednjoj pripremi pred generalnu probu protiv Slovenije u Beogradskoj areni.
Naši momci su krenuli utakmicu veoma odlučno, a Nemcima je trebalo puno vremena da postignu prvi koš. Međutim, dokazali su veoma brzo da imaju kvalitet na koji se mora obratiti pažnja.
Tristan Da Silva je bio upravo taj džoker za Nemačku, pa je do kraja prvog poluvremena postigao 12 poena, a koliko Nemcima znači ovaj meč govori činjenica da su igrali pod konstatnim pritiskom.
Ipak, Srbija je uspela da ubaci 38 poena u prvih 20 minuta, šest više od rivala, a u tome su najviše učestvovali Nikola Jović sa devet i Bogdan Bogdanović sa osam poena.
Za isto to vreme Jokić je bio prilično tih protiv veoma organizovane odbrane Nemačke, te je poluvreme završio sa tri poena, šest skokova i samo dve asistencije.
Usledila je jedna klasična treća četvrtina Srbije gde smo uspeli da povećamo svoju prednost, a ona je u jednom trenutku dostigla i maksimalnih +15. Tristan Vukčević je bio potpuni lider u ovoj deonici, a priključio se i Jokić.
Fantastična igra nastavila se u poslednjoj četvrtini iako je postojao problem u prvih par minuta iste. Nemci su se u jednom trenutku vratili na samo par poena razlike i to nas je moglo koštati poraza, ali onda je usledilo ono što je bilo očekivano posle ovakve igre Orlova, potpuna dominacija i na kraju pobeda dvocifrenom razlikom.
Najbolji igrač meča bio je Nikola Jović sa 22 poena i po jednim skokom i asistencijom. Bogdanović je meč završio sa 11 poena i po četiri skoka i asistencije, a isti broj poena imao je Marko Gudurić kao i Tristan Vukčević.
Najbolji u redovima Nemačke bio je Frenc Vagner sa 26 poena, Tristan da Silva je dodao 14, Šruder 12, a Timan 11 poena.
Srbija će sledeći pripremni meč igrati protiv selekcije Slovenije 21. avgusta u Beogradu.







Komentari (0)