Fudbaleri Crvene zvezde of 18.45 dočekuju ekipu Štutgarta u meču 5. kola Lige šampiona.
👊🏻 Срећно, @crvenazvezdafk! 🇷🇸
🆚 Штутгарт 🇩🇪
🏆 5. коло Лиге шампиона
🏟 Стадион „Рајко Митић”
📍 Београд
⏰ 18.45
📺 Арена Премијум 1 и РТС 1#FKCZ • #UCL pic.twitter.com/pcwlnaVKaa— Fudbalski savez Srbije | FA of Serbia (@FSSrbije) November 27, 2024
Tim iz Ljutice Bogdana jedan je od najlošijih u dosadašnjem delu šampionata. Zvezda je u četiri meča zabeležila isto toliko poraza, prvi je stigao od Benfike u Beogradu (2:1) u meču u kojem se činilo da crveno-beli mogu do pozitivnog rezultata. Nakon toga meča usledila su tri ubedljiva poraza i to od Intera (4:0), Monaka (5:1) i Barselone u Beogradu (5:2).
Sa druge strane, Štutgart u prestonicu Srbije stiže sa nešto boljim učinkom. Nemci su do sada u Ligi šampiona uspeli da sakupe 4 bodova, a jedini trijumf ostvarili su protiv Juventusa i to na gostovanju (0:1). Pored trijumfa imaju i jedan remi protiv Sparte iz Praga na svom terenu (1:1), a poraženi su dva puta od Real Madrida (3:1) i Atalante (0:2).
Zvezda će večeras potražiti svoju šansu i pokušati da dođe do prvih bodova u eliti, a u tome će joj pomoći domaći teren i ozbiljna podrška sa tribine. Što se Štutgarta tiče, trijumfom u večerašnjem meču bi mogli da se uključe u trku za mesto koje vodi u dalju fazu.
Trener crveno-belih, Vladan Milojević, večeras će napasti Štutgart u sledećem sastavu:
Crvena zvezda: Guteša – Mimović, Điga, Spajić, Seol – Krunić, Elšnik – Milson, Maksimović, Silas – Endiaje.
Štutgart: Nubel – Štencel, Ruo, Šabo, Mitelštat – Karazor, Štiler – Vanoman, Milo, Furih – Demirović.







Komentari (0)