“Zapad šalje Ukrajini pomoć na štetu afričkih zemalja”

Prva ministarska konferencija Foruma za partnerstvo Rusije i Afrike održava se 9. i 10. novembra u Sirijusu pored Sočija

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Pixabay

Zapad šalje pomoć režimu u Kijevu na štetu pomoći koja je potrebna afričkim zemljama, izjavila je danas portparolka ruskog ministarstva spoljnih poslova (MSP) Marija Zaharova na prvoj ministarskoj konferenciji Foruma za partnerstvo Rusije i Afrike.

“Oni mogu da nam pričaju bajke, ali vi i ja znamo istinu i hajde da pričamo o tome. Preusmeravaju glavne resurse na podršku kijevskom režimu. Ako bismo to direktno definisali onda oni podržavaju rat samo sa jednim ciljem – da Rusiji nanesu strateški poraz”, rekla je Zaharova, prenosi Tas.

Prva ministarska konferencija Foruma za partnerstvo Rusije i Afrike održava se 9. i 10. novembra u Sirijusu pored Sočija.

Događaju prisustvuje oko 1.500 delegata, uključujući više od 40 ministara sa afričkog kontinenta.

Izvor: Politika.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar