Ministarstvo unutrašnje i spoljne trgovine oglašava Poziv proizvođačima hleba za kupovinu brašna tipa „T-500” po subvencionisanim cenama iz robnih rezervi. Svi proizvođači hleba sa teritorije Republike Srbije, koji su u momentu donošenja Uredbe o obaveznoj proizvodnji i prometu hleba od brašna „T-500“ („Sl. glasnik RS“, br.104/23) bili registrovani za obavljanje pomenute delatnosti, zainteresovani za kupovinu brašna tipa „T-500” po subvencionisanim cenama iz robnih rezervi, mogu se prijaviti Ministarstvu unutrašnje i spoljne trgovine, na način što će popunjen i skeniran obrazac Prijave iz Priloga 1 poslati na imejl adresu: [email protected].
Ministarstvo će konačne spiskove, sa određenim maksimalnim količinama brašna, dostaviti Republičkoj direkciji za robne rezerve.
Proizvođači hleba koji se nađu na spiskovima u obavezi su da sa Republičkom direkcijom za robne rezerve zaključe ugovore o kupovini brašna.
Pšenično belo brašno “T-500” preuzimaće se iz skladišta Republičke direkcije za robne rezerve u pakovanju od 50/1 kg neto mase ili u rinfuznom stanju.
Cena brašna iz robnih rezervi iznosi 22 dinara po kilogramu, bez poreza na dodatu vrednost.
Nakon izvršene uplate sredstava, proizvođači hleba će dobiti pisani nalog za preuzimanje pšeničnog brašna “T-500” iz mlinova, gde će se vršiti mlevenje za potrebe Republičke direkcije za robne rezerve.
Troškove transporta brašna snose proizvođači hleba.
Kontakt telefon za dodatna pitanja je 011/361-9733.
Prijavljivanje traje od 11. marta 2024. godine, zaključno sa 21. martom 2024. godine.







Komentari (0)