Srbiju je šokirala vest o muškarcu (36) iz Lazarevca kod koga je pronađena zmija “piton regius”, zakonom zaštićena vrsta, a koji je posedovao i potom prodao i mladunče afričkog lava.
Kako Objektiv saznaje, preslatki lavić je donet u Zoo vrt Palić, a svaki zaposleni svaki dan sa puno pažnje brinu o njemu.
Lavić brzo napreduje i prilagođava se novoj sredini, a pored mleka koje dobija na flašicu ima i tri mesna obroka na dan.
Trenutno je u pripremi i prostor gde će lavić moći da nastavi svoj rast i da se prilagođava drugim pripadnicima svoje vrste u ovom Zoo vrtu.
Podsetimo, kako je saopštio MUP, za muškarca iz Lazarevca se sumnja u prethodnom periodu posedovao i prodao mladunče lava muškarcu starom 44 godine koje je policija istog dana pronašla u njegovom stanu u Subotici.
Protiv 36-godišnjaka podneta je krivična prijava zbog sumnje da je izvršio krivična dela nedozvoljena trgovina i uništenje, oštećenje, iznošenje u inostranstvo i unošenje u Srbiju zaštićenog prirodnog dobra, dok se 44-godišnjak tereti za nedozvoljenu trgovinu i ubijanje i zlostavljanje životinja.
Piše: Aleksa Momčilović
BONUS VIDEO







Komentari (0)