Brutalna sezona je iza Aleksandra Kataija, koji je dokazao zašto je jedan od najboljih igrača Crvene zvezde.
On je u dresu šampiona Srbije postigao 33 gola na 47 odigranih utakmica, čime je postao najefikasniji Zvezdin strelac u 21. veku kada je reč o jednoj sezoni.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Uprkos tome što su crveno-beli imali sjajne golgetere poput Pantelića i Žigića, a svi se sećamo i maestralne sezone Aleksandra Pešića, niko nije toliko puta tresao mreže u jednoj sezoni kao momak iz Srbobrana.
Kada se osvrnemo na kompletnu istoriju Zvezde ispred Kataija se nalaze samo Bora Kostića i Darko Pančev sa sezonama u kojima su imali bolji golgeterski učinak.
Bora Kostić je u sezoni 1958/59 postigao 36 golova, a apsolutno neprikosnoven je Darko Pančev koji je u tri fudbalske godine, redom postizao: 1989/90 (35), 1990/91 (44) i 1991/92 (35).
BONUS VIDEO:







Komentari (0)