Sin legende NBA lige postao devojčica: “Jednog dana je došao i rekao da želi da bude žensko” (VIDEO)

"Morali smo da potražimo i stručnu pomoć, kako bismo na najbolji mogući način pružili podršku našoj devojčici"

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Profimedia

Bivši američki košarkaš Dvejn Vejd otkrio da je njegov sin Zajon promenio pol.

Nekadašnji MVP finala je svog naslednika Zajona dobio u braku sa bivšom Šibon Funčes, a danas je Zajon devojčica koju odgaja sa sadašnjom suprugom Gabrijelom Junion.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

“Morali smo da se edukujemo o odgajanju LGBTQ deteta. Mi smo sada veoma ponosni roditelji. Ali naravno, morali smo da potražimo i stručnu pomoć, kako bismo na najbolji mogući način pružili podršku našoj devojčici” – otkrio je Vejd i dodao:

“Zajon, tako se zvao do nedavno, ima 14 godina. Jednog dana je došao i rekao nam, moram da pričam sa vama. Spreman sam da živim svoju istinu. Hoću da me zovete ‘ona’, hoću da se zovem Zaja”

Dvejn Vejd ističe da je njegova dužnost:

“Ako je naše dete došlo kući osećajući da ima bilo kakav problem, naša je dužnost kao roditelja da ga saslušamo. Da mu damo najviše informacija, da ga podržimo. I to se ne menja samo zato što je problem u pitanju te vrste” – zaključio je nekadašnji košarkaš Majamija, Klivlenda i Čikaga.

BONUS VIDEO:

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar

Izdvojeno za vas