Zvanični predstavnik Gasproma Sergej Kuprijanov izjavio je za Raša Tudej da je Poljska veličanstveno objavila da im ruski gas više nije potreban, a iza cele priče se krije drugačija igra.
– Ove nedelje Poljska je odbila da plaća ruski gas po novim uslovima, u rubljama. Veličanstveno je bjavljeno da im ruski gas više nije potreban i da ga više neće kupovati. Poljska nastavlja da kupuje ruski gas nakon što je direktna isporuka zaustavljena, ali sada taj gas kupuje od Nemačke, a vraća se u Poljsku obrnutim tokom gasovoda Jamal-Evropa – rekao je zvanični predstavnik Gasproma Sergej Kuprijanov.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Podsećamo, u sredu, 27. aprila Rusija je obustavila isporuku gasa Poljskoj i Bugarskoj, a zvaničnici te dve zemlje su objavili da “mogu i bez ruskog gasa”.
Komentari (0)