Maestralni Jokić “BANANOM” srušio moćne Ratnike: Nikola pokazao Kariju ko je MVP (VIDEO)

Jokić je ovaj put pobedu svojoj ekipi doneo sjajnom defanzivom

Košarkaši Denvera upisali su 17 pobedu u sezoni i to protiv favorizovanog Golden Stejta u Orakl areni. Predvođeni sjajnim Nikolom Jokićem došli su do pobede 86:89.

Srpski centar je za 35 minuta ubacio 22 poena uz 18 skokova i pet asistencija.

Samo minut pre kraja meča na semaforu je stajalo 84:84. poenima Pejtona, ali je na drugoj strani uzvratio Barton laganim polaganjem, a potom i poenima sa penala za 88:84, nakon čega nije bilo povratka za domaći sastav koji je na kraju upisao poraz 89:86.

Srpski centar je pratio poslednji nalet Ratnika na utakmici, odlično procenio da će Stef Kari loptu uputiti pod koš i blokirao Džonatana Kumingu.

Stef Kari je upisao 3000. pogođenu trojku u karijeri ali mu to nije bilo dovoljno za trijumf. Meč je završio sa 23 poena uz šut za tri 5/14.

U redovima Golden Stejta nastupao je i Nemanje Bjelica. On je za 18 minuta upisao pet poena, osam skokova i asistenciju.