Miško uporedio Jokića sa legendarnim Hrvatom, pa najavio Micićev odlazak u NBA ligu!

Poznati menadžer je ponovo govorio o srpskim košarkašima

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: EPA

Nema sumnje da je Miodrag Miško Ražnatović jedan od najzaslužnijih ljudi za formiranje Nikole Jokića kao najboljeg košarkaša planete.

Sada je čuveni menadžer upravo govorio u centru Denvera za hrvatski portal “Tportal”.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Na početku je govorio o sebi, a potom i o Vasiliju Miciću, čiji je on takođe agent.

– Mnogi se neće složiti s mišljenjem da sam najbolji evropski agent svih vremena, ali u slučaju dileme, uvek je najbolje posegnuti za statistikom. A ona kaže da nikada niko nije zastupao MVP-a NBA lige i Evrolige u istoj godini, uz naznaku da su obojica u agenciji od 17. godine te da nisu u tom trenutku uopšte obećavali takve svemirske visine – rekao je Ražnatović, pa otkrio:

Kada je Micić u pitanju, mislim da je njegov odlazak u NBA ligu, nakon što je produžio ugovor s Efesom, samo odložen za godinu dana – dodao je on u intervjuu za hrvatski “Tportal”.

Iskren je bio Ražnatović u priznanju da nije toliko očekivao od Jokića.

Nisam to očekivao. Nije ni sam Nikola! Tim pre što je atipičan i ne uklapa se u stereotipe o NBA igračima, punim atleticizma. Ali njegova košarkaška inteligencija, talent i veliki rad, za koji mnogi ne znaju da stoji iza uspeha, doveli su ga na pijedestal. Njegov meteorski uspeh dao je nadu svim klincima da mogu do zvezda i bez prirodno urođenih vrhunskih atletskih sposobnosti.

Uporedio je centra Denvera sa legendom jugoslovenske i hrvatske košarke.

On je zaista unikatan i vrlo ga je teško uporediti sa bilo kim. No možda je to ipak Krešo Ćosić, uz nadograđeni šut za tri poena – dodao je on.

Nije imao dilemu Miško po pitanju toga, koje najbolji košarkaš sa ovih prostora.

To mi je najlakše pitanje. Dražen Petrović neuporedivo je bolji od svih koji su igrali i koji će ikada igrati. I dan danas, kada pogledam njegove utakmice, iznova se oduševim! Drugi na toj listi po meni bi bio Nikola Jokić, a treći preti da postane Luka Dončić – smatra Ražnatović.

BONUS VIDEO:

Jokić progovorio o reprezentaciji: Srpski centar otkrio da je bio u kontaktu sa Pešićem

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar

Izdvojeno za vas