Niko kao Dušan Silni: Vlahović čudesnim het-trikom ispisao istoriju Fiorentine! (VIDEO)

Srpski napadač Dušan Vlahović postigao je het-trik za Fiorentinu na utakmici protiv Specije, a konačan rezultat je 3:0.

On je tako postao igrač sa najviše golova u kalendarskoj godini u istoriji Fiorentine.

Prvo se izjednačio sa Batistutom koji je dao 23, pa ga prestigao i izjednačio se sa Lukom Tonijem koji je dao 24 i onda se usamio na vrhu sa 25 golova u jednoj kalendarskoj godini u ljubičastom dresu.

Prvi pogodak je postigao u 43. minutu iz penala, zatim drugi je postigao na asistenciju Odriozole, da bi kompletirao het-trik u 74. minutu posle dodavanja Kaljehona i potom je dobio žuti karton zbog skidanja dresa tokom proslave.

Sada ima osam postignutih golova ove sezone i drugi je na listi strelaca u Seriji A.