Real se namučio u Rusiji: Posle velike borbe Madriđani slavili u Sankt Peterburgu

Mnogo oscilacija u igri oba tima

Košarkaši Real Madrida došli su do pobede na gostovanju ekipi Zenita u Sankt Peterburgu rezultatom 68:75 u okviru 6. kola Evrolige.

Odlično je krenuo tim iz Španije na startu utakmice, pošto je posle nekoliko uvodnih minuta egala otišao na devet poena razlike.

Uzvratio je Zenit u drugoj četvrtini, prvo je polako topio prednost, da bi na kraju uspeo da dođe do prednosti pred pauzu.

Držala se domaća ekipa do završnice treće deonice, a onda je Real uspeo da okrene vođstvo na svoju stranu.

U nastavku Zenit više nije uspevao da dođe do rezultatskog egala, čak je u par navrata Real odlazio na dvocifrenu razliku.

Najefikasniji na meču bio je Toma Ertel sa 15 poena uz šest asistencija i tri skoka, dok se u ekipi Zenita najviše istakao Bili Beron sa 14 poena, tri asistencije i skokom.