Zvezda produžila agoniju Mornara: Dobrić rešio derbi ABA lige u Baru

Crveno-beli su uspeli da se trgnu posle poraza od Albe

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Mornar u Baru rezultatom 77:69 u okviru petog kola ABA lige.

Crveno-beli su uspeli da se trgnu posle poraza od Albe i nastave agoniju domaćina koji nema nijednu pobedu u dosadašnjih pet kola.

U izjednačenoj utakmici, odneo je prevagu kvalitet ekipe Dejana Radonjića. Mogli su i ranije da prelome utakmicu, ali se ekipa Mornara vraćala dobrim šutom za tri poena, početkom treće i četvrte deonice. Utakmicu je prelomio Ognjen Dobrić sa pet vezanih poena u poslednjoj četvrtini i tako su se crveno-beli odlepili na šest razlike tri minuta pre kraja i na kraju su rutinski priveli utakmicu do njenog završetka.

Ubedljivo najbolji igrač kod gostiju bio je Ognjen Dobrić sa 22 poena, a pratili su ga Ognjen Kuzmić sa 14 poena i Aleksa Uskoković sa 10 poena.

Kod domaćina se istakao Trej Luis sa 16 poena, dvocifreni su još bili i Kori Dejvis Junior sa 13 poena, isto toliko je postigao i Nemanja Gordić i Aleksandar Lazić sa 12 poena.

Zvezda u narednom kolu dočekuje Megu, dok Mornar igra još jedan derbi protiv Budućnosti u “Morači”.