U manastiru Ðurđevi stupovi, kod Berana u Crnoj Gori, ustoličen je izabrani episkop budimljansko-nikšićki Metodije.
Istorijskom događaju prisustvovao je i patrijarh Porfirije, a more verujućeg naroda nalazilo se oko manastira, piše Alo.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
I dok je na Cetinju za vreme ustoličenja mitropolita Joanikija vladao opšti haos nagodovanjem šačice nezadovoljnih komita, Berane je u punom sjaju branio pravoslavlje i “ne da svetinje”, onako kako njima i dolikuje.
Za to vreme na Cetinju je otkazan “veliki patriotski” skup zakazan za danas, ispred Skupštine Crne Gore, saopštila je nepoznata grupa sa društvenih mreža.
Vijori se SRPSKA trobojka REKORDNIH dimenzija: Prizor iz Berana oduzima dah (VIDEO)
Oni su naveli da je razlog nespremnost organizacije.

– Ovim putem molimo sve organizacije i stranice koje, verujemo iz dobre želje, hoće da iskažu nezadovoljstvo kroz skup to ne rade na svoju ruku. Organizacija nije “lupiti” datum i vreme. Ubrzo najveći skup ikada – saopštili su organizatori.
BONUS VIDEO:
Komentari (0)