Brazilci odbranili olimpijsku titulu: Dramu u Tokiju rešio bivši igrač Barselone! (VIDEO)

Velika pobeda reprezentacije iz Južne Amerike

Fudbalska reprezentacija Brazila odbranila je titulu olimpijskog šampiona.

“Karioke” su u finalu savladali Španiju nakon produžetaka i zasluženo postali prvaci – 2:1 (1:1).

Prvo veliko uzbuđenje desilo se u 36. minutu kada je australijski sudija Kris Bit gledao VAR, posle čega je dosudio penal za Brazil. Ipak, Ričarlison je prebacio gol sa bele tačke.

Ričarlisonu je kamen sa srca pao u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, kada je Kunja doveo Brazil u vođstvo.

Kazna za Ričarlisonove promašaje usledila je u 61. minutu, kada je Mikel Ojarazabal doneo izjednačenje Špancima.

Na kraju, novo zlato Brazilu doneo je Malkom koji je u 108. minutu zatresao mrežu “crvene furije” iz kontranapada.