Evropski šampion ekipa CSKA iz Moskve ponizila je Panatinaikos u Atini i ubedljivo trijumfovala 97:66 u okviru 28. kola Evrolige. Fantastična prva i poslednja četvrtina u kojoj je tim iz Moskve uspeo da ubaci po 32 poena bile su više nego dovoljne da se stigne do novog trijumfa.
Darun Hilard je sa 21 poenom bio najefikasniji, a odlično je odigrao i Majk Džejms koji je postigao 18, dok je na drugoj strani najbolji bio Dešon Tomas sa 12 poena.
.@kostakoufos with the nice feed inside for Nikita Kurbanov to SLAM it home! ?#7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/1eQyjglUlp
— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) March 5, 2020
CSKA je stigao do 19. pobede u Evroligi, dok je Panatinaikos ovim porazom sebi dodatno pogoršao situaciju što se tiče plasmana u Top 8 fazu.
Izuzetno uzbudljiva utakmica viđena je u Sankt Peterburgu gde su košarkaši Zenita savladali Žalgiris posle produžetka 76:75. Činilo se da će osti iz Kaunasa stići do pobede pošto su furiozno odigrali prvu četvrtinu i dobili je sa 27:12. Ipak 16 sekundi pre kraja Tomas Valkup ubacuje dva slobodna bacanja i meč odvodi u produžetak.
Najnovije sportske vesti čitajte i na našoj iOS i android aplikaciji – Objektiv.rs
U dodatnih pet minuta viđena je prava rezultatska klackalica, a junak domaćih bio je Endrju Albisi, koji je na dve sekunde do kraja bio priseban, pogodivši oba slobodna bacanja.
On the TRAIL!@AyonGustavo with the BIG finish ?#7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/oe6AGnxkbJ
— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) March 5, 2020
Najefikasniji kod Zenita bio je Endrju Albisi sa 19 poena, a dvocifreni su bili još Kolton Ajverson sa 14 i Gustavo Ajon sa 10 poena. Kod Žalgirisa najbolji je bio Džok Lendejl, a pratili su ga Kej Si Rivers sa 14 i Žek Lidej sa 11 poena.
Košarkaši Armanija su pobedili Valensiju rezultatom 83:81 pred praznim tribinama u 28. kolu Evrolige.
Neverovatna završnica u Valensiji pripala je Armaniju najviše zahvaljujući srpskom košarkašu Vladimiru Micovu koji je u poslednjim sekundama pogodio šut za tri poena, lopta je ušla uz zvuk sirene i gosti su slavili.
Košarkaši Real Madrida su kao veliki favoriti pobedili ASVEL na svom parketu sa 87:78.
EVROLIGA, 28. kolo:
Zenit – Žalgiris 76:75, pp
Panatinaikos – CSKA Moskva 66:97
Real Madrid – ASVEL 87:78
Valensija – Armani 81:83 pp
petak:
18.00 Himki – Fenerbahče
18.30 Efes – Olimpijakos
19.00 Crvena zvezda – Makabi
21.00 Barselona – Bajern
21.00 Baskonija – Alba







Komentari (0)