Kraj neviđene drame: Zvezda je ŠAMPION ABA lige, finalna serija za pamćenje rešena nakon majstorice!

Sve je rešeno!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u petom odlučujućem meču finala plej-ofa ABA lige ekipu Budućnosti sa  i tako po peti put u istoriji kluba osvojili trofej regionalnog takmičenja. Ovom pobedom Zvezda je rezervisala kartu za učešće u Evroligi naredne sezone.

Viđena je izuzetno tvrda i neizvesna košarka tokom većeg dela meča! Vodila je Zvezda, a gosti su disali za vratom konstantno. Bili su na minus dva, zatim minus jedan, međutim, domaći tim je odbio sve nalete gostiju.

Meč je rešen sredinom poslednje deonice, kada je Budućnost dugo bila bez koša, a Zvezda preko Lojda i Noka došla do nedostižne prednosti. Najefikasniji igrač u Zvezdi bio je Lendri Noko sa 17, dok je Lojd dodao 15, a Dobrić 12 poena!

Jedini dvocifreni u gostujućem taboru bio je Džastin Kobs sa 21 poenom.

Zvezda je pobedom obezbedila i učešće u Evroligi naredne sezone, dok će gosti ponovo put Evrokupa!

CRVENA ZVEZDA – BUDUĆNOST 67:60 (15:11, 18:17, 20:21, 14:11)

Dvorana: Aleksandar Nikolić

Sudije: Tomislav Hordov, Josip Radojković, Milan Nedović

Crvena zvezda: Hol 4, Volden 5, Lojd 15, Uskoković 0, Davidovac 0, Lazić 3, Dobrić 12, Simonović 3, Kuzmić 8, Noko 17.

Budućnost: Kobs 21, Ivanović 8, Edžim 2, Šehović 0, Apić 1, D. Nikolić 0, Mitrović 8, Dela Vale 7, Z. Nikolić 8, Popović 5.

Tekstualni prenos ovog meča možete pratiti uživo putem portala Objektiv.rs!

KRAJ finalne serije, Zvezda je osvojila trofej ABA lige!

Četvrta četvrtina:

Trojka Lojda na 30 sekundi do kraja reševa pitanje pobednika i definitivno!

Faul u napadu Ivanovića na minut i po do kraja čini se da je rešio duel u korist crveno-belih!

Sjajni Noko je ove večeri dominirao u reketu! Novi poeni i Zvezda ja na korak od trofeja ABA lige!

Tri minuta do kraja duela, Zvezda vodi sa 61:54, a gosti ne znaju kako da dođu do poena!

Zveezda lomi goste! Plus sedam je na nešto više od pet minuta igre do kraja meča!

Lojd nakon više od dva minuta bez poena u poslednjoj deonici pogađa za dva i vodi Zvezdu na plus šest – 55:49!

Pakao na parketu! Bez poena, ali dve mrtve lopte za manje od dva minuta!

Treća četvrtina:

Kraj treće četvrtine, Zvezda u poslednju deonicu ulazi sa prednošću od 53:49!

Serija Zvezde i eksplozija u dvorani “Aleksandar Nikolić”. Odlična odbrana na jednoj i brz kontranapad na drugoj strani poneima kruniše Kori Volden. Zvezda ponovo na plus šest – 51:45!

Zvezda greškama vraća goste u igru na tri minuta do kraja treće četvrtine. Dobrić je na izvođenju greškom dodao loptu Dela Valeu. Budućnost na minus dva – 47:45!

Sredine je treće deonice, a na semaforu je i dalje rezultatska klackalica – 45:39 vodi Crvena zvezda.

Lojd se konačno probudio na večerašnjem meču! Vezao je šest poena i odveo Zvezdu na plus sedam. Ipak, Kobs trojkom vraća goste u život – 41:37!

Serija Budućnosti na startu drugog dela od 4:0 i prilazi na minus jedan!

POLUVREME:

Druga četvrtina:

Kraj prvog dela meča, Zvezda nakon velike borbe u prvih 20 minuta ima prednost od 33:28, a prve poene postigao je i Džordan Lojd.

Sam finiš prvog poluvremena Zvezda ima plus četiri – 30:26!

Noko dominira pod košem i poenima vodi Zvezdu na plus šest – 26:20, ali na drugoj strani Ivanović postiže novu trojku!

Zvezdin adut Džordan Lojd je potpuno van meča! sve je promašio od početka meča!

Povela je Zvezda i sa 22:15, ali je Kobs trojkom prekinuo seriju crveno-belih – sada je 22:20 za domaći tim!

Bolji početak Crvene zvezde i odlična energija u odbrani! Zvezda lovi ofanzivne skokove, a Dobrić trojkom vodi Zvezdu na plus pet – 20:15!

Prva četvrtina:

Prva deonica je završena prednošću domaćeg tima od 15:14!

Vodila je Budućnost sa 11:10, međutim, usledila je serija Zvezde od 5:0 čime su poveli sa 15:11!

Tvrda košarka u Pioniru ove večeri kao što se i očekivalo. Sredina je prve deonice – nerešeno je 8:8.

Veliki broj grešaka sa obe strane i mali broj poena u uvodnim minutima meča, gosti vode sa 4:2!

Zvezda dolazi do početnog vođstva koševima Lengstona Hola. Od samog početka duela Zvezda je ušla agresivno u odbrani! Kobs uzvraća istom merom na drugoj strani!

Sramotni napad Dragana Bokana: Uličarskim rečnikom vređao sudije u Podgorici!