Federer postavio još jedan REKORD! Novak će ga nadmašiti?

Švajcarski veteran postao je prvi teniser koji je proveo 750 nedelja u Top 3 na ATP listi

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto/Printscreen/YouTube

Legendarni Švajcarac neće igrati u Indijan Velsu, Majamiju i Rolan Garosu, a na teren će se vratiti tek kada počne sezona na travi.

Naime, 38-godišnji teniser je postao prvi igrač koji je stigao do brojke od 750 nedelja u Top 3 na ATP listi.

ŠTA URADI, CRNI GOLMANE?! Početnička greška u derbiju Premijer lige! (VIDEO)

Prvi put kada je uspeo da dođe do samog vrha svetskog tenisa bilo je pre 17 godina, kada je osvojio prvu veliku titulu – Vilmbldon.

Broj nedelja u Top 3:

1) Rodžer Federer – 750
2) Rafael Nadal – 602
3) Džimi Konors – 591
4) Novak Đoković – 571
5) Ivan Lendl – 499

Samo nekoliko puta Rodžer je napuštao ovo odabrano društvo. Tako je krajem 2016. godine pao na 16. poziciju, ali je već na Vimbldonu 2017. uspeo da se vrati u velikom stilu i osvojio svoju osmu titulu na ovom turniru.

Poslednji put kada je Švajcarac ispao iz najbolja tri bilo je u februaru prošle godine.

Ipak, Federer će od ponedeljka ponovo ispasti iz Top 3, pošto će ga na najnovijoj rang-listi prestići Austrijanac Dominik Tim.

Po broju nedelja provedenih u Top 3, ispod Federera su Rafael Nadal, Džimi Konors, Novak Đoković i Ivan Lendl.

Najnovije sportske vesti čitajte i na našoj iOS i android aplikaciji – Objektiv.rs

Izvor: Objektiv.rs, B92

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar