Mornar na vrhu ABA lige: Barani se nimalo ne šale, nova pobeda – biće drame do kraja!

Lazić je sa 17 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi

Košarkaši Mornara iz Bara ostvarili su četvrtu uzastopnu pobedu u ABA ligi, pošto su danas u utakmici 21. kola na svom terenu savladali ekipu Splita, rezultatom 81:71.

Ovo je Baranima ukupno sedamnaesti trijumf od početka sezone, pa sada sa skorom 17-4 zauzimaju lidersku poziciju na tabeli.

Gosti iz Splita su dobro odigrali prvu četvrtinu, imali su blagu prednost, ali su se domaći u drugom kvartalu raspucali, u tom periodu su postigli čak 33 poena i napravili važan korak ka trijumfu.

Mornar je i u trećoj četvrtini bio bolji rival, uvećao je tada razliku na desetak poena u svoju korist, što je do kraja uspeo da održi, iako su gosti u poslednjem kvartalu par puta prilazili na samo četiri poena zaostatka.

Lazić je sa 17 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, pratili su ga Nidam i Šehović sa po 11, a najbolji u ekipi Splita bili su Marko Luković sa 19 i Luka Babić sa 11 poena i sedam skokova.

Trese se region, oglasio se i bacio sve u rebus! Ko će iz ABA u Evroligu naredne sezone?