Nakon što nije uspeo da dobije nijednu dozu vakcina zapadne proizvodnje, ministar zdravstva Makedonije Venko Filipče danas je najavio da će prve pošiljke, koje Makedonija može očekivati u februaru, stići iz Kine.
U početku je Vlada odbijala ponude Rusije za svoju vakcinu i računala je na Fajzer, ali sada je, kao ministar poslednje zemlje u regionu koja još uvek nije vakcinisala čak ni mali broj građana, Filipce rekao da kupuje 200.000 kineskih.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
,,Uskoro ćemo znati datum isporuke. Oni će se koristiti u svim prioritetnim grupama”, rekao je Filipče.
Upitan o zaokretu, nakon što je mesecima insistirao da Makedonija pripada Zapadu i da će dobiti zapadne vakcine, premijer Zoran Zaev rekao je da je u kontaktu sa Vašingtonom i NATO-om i rečeno mu je da je kupovina kineskih vakcina suvereno pravo svake zemlje i neće biti geopolitičko pitanje sa zapadnim silama.
Rojters NAHVALIO našu zemlju: Dok u drugim zemljama brinu za vakcine, građani Srbije mogu da BIRAJU







Komentari (0)