Real nije uspeo da se vrati: Olimpija Milano iznenadila španskog velikana u Madridu

Još jedna utakmica sa neizvesno završnicom viđena je u Evroligi

Košarkaši milanske Olimpije savladali su ekipu Real Madrida na gostovanju sa 76:80 u okviru 18. kola Evrolige.

Utakmica je otvorena dobro od strane Olimpije, ali prednost nije prelazilia četiri poena, na kraju Madriđani su okrenuli rezultat u svoju korist i poveli sa pola koša prednosti.

Sredinom druge četvrtine gosti su došli do prednosti i više je nisu ispuštali do kraja meča, ipak na poluvreme se otišlo rezultatom 39:39.

Milanezi su agresivno krenuli i posle par minuta su otišli na dvocifrenu prednost, koja je dosegla ogromnih 17 poena u tom trenutku, ipak treća deonica je završena 49:61.

Real je pokušao da odogovori u četvrtoj četvrtini, ali dalje od 3 poena razlike nisu mogli da spuste, tako da je Olimpija došla do pobede.

Madriđani se uprkos porazu nalaze na visokom treće mestu, dok se Olimpija učvrstila na sedmoj pozicji.

Efes ubedljiv u Francuskoj: Vasa Micić najbolji u pobedi nad Asvelom