Efes ubedljiv u Francuskoj: Vasa Micić najbolji u pobedi nad Asvelom

Srpski plej je najzaslužniji za pobedu gostujuće ekipe

Košarkaši Efesa došli su do devete pobede u Evroligi i to na gostovanju protiv ekipe Asvela 80:102.

Turci su sjajno krenuli utakmicu tako da su već na kraju prve četvrtine imali prednost od 14 poena.

Sličan scenario je viđen i u drugoj deonici, gde je prednost samo povećana na 20 poena, a već tada je delovalo da će Efes do nove pobede.

Mašinerija je pokazala nezaustavlijvost trećoj četvrtini u kojoj nisi dozvolili ekipi Asvela da se vrati u igru, da bi pred poslednju deonicu ušli sa rezultatom 59:82.

Na početku četvrte četvrine Efes se malo opustio, pa su Francuzi smanjili na 16 razlike, ali je onda usledio opasan nalet koji je za epliog imao najveću prednost na meču od 28 poena, na kraju rezultat je bio 80:102 u korist turske ekipe.

Najefikasniji na meču bio je srpski košarkaš Vasilije Micić sa ubačenih 23 poena i devet asistencija, dok su ga pratili Singlton i Larkin sa 16 poena.

Na drugoj strani se najviše istakao Noris Kol sa 22 poena, dok su Hauard, Frimen i Kahudi imali po 11 poena.

Asvel se nakon ovog poraza nalazi na predposlednjem 17. mestu na tabeli, dok se Efes približava najboljih osam, pošto je trenutno 11.

Grci izdržali napade Nemaca: Olimpijakos napravio važan korak ka top osam