Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Beogradu uhapsili su Z.I.O. (1995) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivična dela ubistvo u pokušaju i nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija i N.B.( 1994) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo pomoć učiniocu posle izvršenog krivičnog dela.
Naime, sumnja se da je u jednom ugostiteljskom objektu u Dobanovcima oko ponoći najpre došlo do tuče više osoba, a potom je osumnjičeni Z.I.O iz puške ranio dvadesetsedmogodišnjeg muškarca.
Potom su osumnjičeni Z.I.O. i N.B. nakon toga automobilom pobegli sa lica mesta i zbog neprilagođene brzine sleteli u jarak.
Tom prilikom osumnjičeni Z.I.O. je zadobio teške telesne povrede.
Osumnjičeni N.B. se tereti da pušku, iz koje je, kako se sumnja, pucao Z.I.O., zakopao u njivi kako bi je sakrio.
Osumnjičenom N.B. određeno je zadržavanje do 48 časova, dok će osumnjičeni Z.I.O., po završetku lečenja, biti priveden Višem javnom tužilaštvu u Beogradu.







Komentari (0)