Haland do het-trika za 15 minuta: Mukoko postao najmlađi u istoriji, zbog njega su menjani zakoni (VIDEO)

Erling Haland je danas proglašen za najboljeg mladog igrača Evrope, dobitnik je nagrade "Golden boy" - a da je došla u prave ruke potvrdilo se i večera

Briljantni 20-godišnji golgeter postigao je četiri gola za Borusiju Dortmund u pobedi nad Hertom 5:2.

Herta je vodila na poluvremenu, a onda je Norvežanin od 47. do 62. minuta stigao do het-trika.

Nakon njega pogodio je i Gereiro, da bi četvrti pogodak je dao u 79. minutu, nepun minut nakon što je domaćin smanjio na 4:2.

Pet minuta pre kraja mladić koji već piše istoriju Bundeslige ustupio je mesto dečaku kome se predviđa još bolja fudbalska budućnost – dan nakon što je napunio 16 godina debi u seniorskoj konkurenciji upisao je Jusufa Mukoko, vunderkind iz Borusijine akademije.

Mukoko je najmlađi fudbaler koji je zaigrao u Bundesligi.

Do aprila je u nemačkom fudbalu donja granica za mlade igrače bila 16 i po godina, na insitiranje Borusije je spuštena na 16, baš da bi Mukoko što pre dobio šansu…

Kvari sebi transfer u Zvezdu? Dragović postigao gol za pobedu Bajera, Verder zaustavio lidera (VIDEO)