DRAMATIČNO

Ponašajte se kao da je POLICIJSKI ČAS! Alarmantno upozorenje dr Kona upalilo je crveni alarm u Srbiji

Pročitajte šta je dr Kon poručio građanima Srbije u vezi sa pandemijom koronavirusa

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: E-stock/Dušan Milenković

Epidemiolog Predrag Kon, član Kriznog štaba za borbu protiv korona virusa uputio je putem Fejsbuka, kako je napisao, posebnu molbu za Beograđane.

– U toku ove i sledeće nedelje nalazićemo se u maksimumu (piku) trećeg talasa. U ovom periodu izbegavajte sve gužve i skupove. Ponašajte se kao da je uvedena mera zabrane kretanja od 19.00 do 05.00 časova. Ako ipak morate da izlazite iz kuće… NOSITE ZAŠTITNU MASKU UVEK, a posebno u zatvorenom prostoru. SVAKO DOBRO! – napisao je dr Kon.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Srbija se nalazi u trećem talasu korona virusa, a već više od nedelju dana broj zaraženih na dnevnom nivou konstantno raste.

Umiraće DVOCIFREN broj ljudi, biće preko 2.000 zaraženih dnevno! Alarmantne reči dr Kona odjekuju Srbijom

Počeo je da raste i broj preminulih, a polako se povećava i broj hospitalizovanih u bolnicama, ali i pacijenata na respiratorima.

Prema poslednjem, jučerašnjem preseku, u Srbiji je za poslednja 24 sata virus potvrđen kod 1.449 osoba, dok je preminulo 6 pacijenata od posledica ove bolesti.

U bolnicama se nalazi 1.196 pacijenata, od kojih 52 diše uz pomoć respiratora.

Do sada je, inače. korona virus u Srbiji potvrđen kod 48.403 od ukupno testiranih 1.345.170.

Korona virus u Srbiji je stigao 6. marta, kada smo imali prvi potvrđen slučaj zaraze, a već 20. marta je odneo prvi život u našoj zemlji.

Izvor: Telegraf

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar