Mnoge ljude danas je pogodila tužna vest o smrti mitropolita Amfilohija Radovića.
Najbolji teniser sveta Novak Đoković oprostio se na društvenim mrežama srceparajućom fotografijom mitropolita koji se drži za svoj štap.
Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs
Sem toga, Đoković je stavio tri emotikona spojenih ruku kao prilikom molitve.
Posle poraza od Lorenca Sonega, Novak Đoković obratio se novinarima i tom prilikom je pričao i o nedavno preminulom mitropolitu Amfilohiju.
“Jako tužan da za pravoslavlje, Amfilohije je bio veliki borac za pravoslavlje i neko ko je bio zvezda vodilja sa srpsku pravoslavnu crkvu i srpski narod u Crnoj Gori. Imao sam tu čast da ga upoznam i neko vreme provedem pored njega i osetim tu neverovatnu energiju koju je on posedovao. Iako on fizički više nije među nama, on će duhovno biti među nama dugi niz godina, a mi mu toliko dugujemo da se sećamo njega i da ga sa osmehom pominjemu i budemo mu zahvalni za sve ono što je uradio, pogotovo u poslednje vreme. On je bio odvažan kada su se dešavale važne stvari vezane sa SPC i pokazao je narodu kako se čuva kulturno nasleđe i naša duhovna baština”, rekao je Novak Đoković na konferenciji za medije.
Podsetimo, Amfilohije je preminuo u jutarnjim časovima u KBC Crne Gore gde se lečio od koronavirusa.
Šta se desilo sa Đokovićem? Novaka sa turnira u Beču izbacio 42. igrač na svetu! (FOTO)







Komentari (0)