Tumbina Srbija opasna samo 20 minuta: Zabrinjavajući PORAZ “ORLOVA”, NEVEROVATNE GREŠKE presudile! (FOTO)

Fudbalska reprezentacija Srbije na startu grupe 3 divizije B Lige nacija večeras u Moskvi izgubila je rezultatom 3:1 od domaće selekcije

Reprezentacija Rusije pobedila je u Moskvi Srbiju sa 3:1

Strelci za Rusiju bili su Artem Dzuba u 48. iz penala i u 81. minutu i Vjačeslav Karavajev u 61, dok je gol za Srbiju postigao Aleksandar Mitrović u 78. minutu.

U drugom meču grupe Mađarska je pobedila u Turskoj sa 1:0, golom Dominka Sobišija u 80. minutu.

Orlovi u nedelju u Beogradu dočekuju reprezentaciju Turske i to će im biti generalna proba pred polufinalni duel baraža za odlazak na Evropsko prvenstvo sa Norveškom u Oslu 8. oktobra.

Interesantno je i da Srbija za pobedu protiv Zbornaje ne zna već 23 godine.

KRAJ MEČA

90′ Četiri minuta nadoknade

89′ Filip Đuričić je imao 1 na 1 sa golmanom, bukvalno zicer koji nije iskoristio

85′ Ljajić ulazi umesto Nemanje Maksimovića.

84′ Pokušaj Maksimovića, Neprecizan je bio vezni fudbaler Srbije.

80′ GOOOOLLLLL! Rusija ponovo vodi sa dva gola razlike, 3:1

Maksimović je katastrofalno pogrešio

Okliznuo se štoper Srbije, loptu mu je uzeo Dzjuba i udarcem sa 16 metara savladao je Dmitrovića

80′ Kuzjaev menja Žirkova.

78′ GOOOOLLLLLLL! SRBIJA SMANJUJE NA 2:1

Mitrović je dobio loptu na tacni, a to ne propušta

68′ GOOOOOLLLLLLL Rusija vodi sa 2:0

Karavajev posle solo akcije postiže gol!

63′ Mitrović sa 16 metara šutira pravo u golmana Rusije

62′ Prvi udarac “Orlova” u drugom poluvremenu. Lepo se izborio za šut Tadić, ali je iz popriično dobre pozicije šutirao daleko preko gola golmana Šunina.

56′ Srbija nema rešenja u nastavku meča

55′ Slobodan udarac za Rusiju sa 25 metara. Odžoev je šutirao, ali je njegov udarac blokiran, zatim je usledio još jedan šut na izblokiranu loptu, koji je takođe pogodio odbranu

52′ Milinković-Savić je pokušao da pronađe saigrače u kaznenom, a prilikom centaršuta je tvrdio da je lopta pogodila igrača Rusije u ruku. Arbitar nije prekinuo igru.

50′ Kontra Srbije, u jednom trenutku je bilo čak 5 na 3 i 6 na 4, ali Kostić posle dodavanja Tadića nije uspeo da proigra Mitrovića. Bila je to solidna prilika za goste.

47′ GOL ZA RUSIJU, Tjuba pogađa iz penala, sporim korakom je nadmudrio Dmitrovića

46′ Katastrofalna greška mladog Strahinje Pavlovića, PENAL ZA RUSIJU

Pavlović je oborio Bakaeva i arbitar je pokazao na belu tačku, sve je čisto

46′ Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45′ Igraće se minut nadoknade

41′ Bakaev je sa samo nekoliko metara šutirao preko gola. Nikola Maksimović je ostao da leži na terenu koga je nagazio Dzjuba

40′ Prvi put večeras Rusija je zbunila odbranu Srbije imali su fenomenalnu šansu ali lopta je otišla preko gola

38′ Opao je ritam igre, uglavnom se igra na sredini terena

34′ Naši fudbaleri za sada imaju više loptu u nogama, međutim nisu u stanju da to materijalizuju. Rusi uglavnom čekaju kontranapade i naše greške.

24′ Prvi dobar napad Rusa i to posle kornera. Dzjuba je nezgodno šutirao, a Dmitrović je sjajno odbranio

21′ Sjajna šansa za Sergeja posle prodora Kostića, najbolja prilika ne meču do sada

16′ Mladi fudbaler Srbije izgubio je loptu na sredini terena, Rusija je krenula u kontranapad koji je uspeo da spreči Gudelj odličnom intervencijom

14′ Tadić je bio u dobro poziciji, ali u ključnom trenutku lopta mu je pobegla.

13′ Rusija je pokušala da zapreti centaršutom sa desne strane, ali je Dmitrović sigurno uhvatio loptu.

8′ Slobodan udarac za Srbiju iz opasne pozicije, lopta je ubačena, Sergej je pokušao ali tik iznad gola je otišla lopta, odlična prilika za našu ekipu

6′ Mitrović je probao nakon centaršuta Kostića ali lopta ide u sigurne ruke Šunina

4′ Štoper Rusije je uspeo da izbije loptu tadiću koji je nije dobro zagradio prilikom kontre Srbije

2′ Korner za Srbiju posle prodora Kostića po desnoj strani

1′ Meč je počeo, Rusija je prva krenula sa centra

TOK MEČA:

SASTAVI:

SRBIJA: Dmitrović – Milenković, Ni. Maksimović, Pavlović – Lazović, Gudelj, Ne. Maksimović, Kostić – Milinković Savić, Tadić – A. Mitrović.

RUSIJA: Šunin – Fernandes, Semenov, Džikija, Žirkov – Zobnin, Ozdoev, Jonov – Karavaev, Bakaev i Džjuba.

Fudbaleri Srbije u novom ciklusu Lige nacija igraju u potpuno novoj formaciji sa trojicom defanzivaca, tri veziste i jednim napadačem.

Ovo je formacija koje će mnoge podsetiti na neke ranije periode naše selekcije, a zanimljivo je videti koliko će biti ofanzivni igrači koji će pokrivati levu odnosno desnu stranu sredine terena.

Ekipa selektora Ljubiše Tumbakovića u prestonicu Rusije otputovala je u skoro najjačem sastavu, a duel sa Zbornajom i tri dana kasnije u Beogradu sa Turskom biće i generalne provere pred baraž za plasman na Evropsko prvenstvo.

Fudbalska reprezentacija Srbije na startu grupe 3 divizije B Lige nacija večeras u 20:45 sati gostuje selekciji Rusije na VTB Areni u Moskvi, što će ujedno biti i derbi grupe B.

Rusija je posle Hrvatske bila hit Svetskog prvenstvo 2018. čiji je bila domaćin. Euforiju nakon Mondijala Baćuške su iskoristile i u sledećem ciklusu, plasirale su se na evropski šampionat.

Rusima će stoga večerašnja utakmica protiv Srbije u Ligi nacija predstavljati prvu proveru za EVRO, a našoj reprezentaciji pretposlednji test uoči baraža sa Norveškom.

KAKAV POTEZ RAMOSA! Kapiten Reala moli Mesija da OSTANE u Barsi: “Bez njega ne bi bilo isto”